• info@kocaelisehir.com
 • 0 850 304 1 750

STM SİNEMA - SİNEMA TEKNİK MALZEMELERİ

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1861 ZİYARETÇİ
 • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
 • ADRES: Galataderesi Cad. No: 88/A - Gültepe / Kağıthane - İstanbul
 • TELEFON: 0 212 324 04 99
 • FAX: Belirtilmemiş
 • GSM: 0 212 324 03 53
 • WEB SİTESİ:
 • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 09:00 - 18:30
SERVİS SAATLERİ 11:00 - 16:45
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE
FİRMAYA MESAJ GÖNDER

VİDEOLAR

  Firmaya Ait Henüz Video Eklenmedi

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Galataderesi Cad. No: 88/A - Gültepe / Kağıthane - İstanbul

FİRMANIN / İLANLARI

  Firmaya Ait Henüz İlan Eklenmedi

FİRMA HAKKINDA

STM'nin kuruluş yılı olan 1999 yılında problemsiz bir film çekebilmek mümkün değildi.
 
Hemen her şey eski teknoloji ile devam ediyordu. Güvenilir olmayan alt yapı alet ve edavatları biz çalışanlar çok uğraşmamıza rağmen değiştirilemedi. Malzemeleri her gün bindirmek ve indirmek zorunda olduğumuz kamyonlar bir türlü modernleşemedi. Dene bilir ki sadece kamyonların ilkelliğinden dolayı bir ışıkçının 2 saatlik enerjisi boşa gidiyordu. Keza enerji kaynaklarımız, yani kullanılabilir jeneratörler Türkiye'de 3 adet idi. Galaksi ışık, Can Film ve Platform. Bunlar ise oldukça sesli idi. Bu gün hemen her sette kullanılan flourescent (kinoflo) vb ışıklar hiç yoktu! 18 kw yoktu! 20 kw yoktu! Dinolight'lar yoktu! 12 kw bir ışığı enerjiyi aldığın yerden itibaren 100 metre ileride kullanılamazdı! Ona göre kablo sistemi yoktu! En küçük 16 amp enerji kabloları bir türlü 3 telli topraklamalı olamıyordu! 
 
Tabi ki en büyük yoklardan birisi de biz çalışanların ne sigortası, ne vergisi, ne herhangi bir kaydı, ve ne de geleceği vardı. Bütün bu yoklar parasızlığa değil bilgisizliğe dayanıyordu yapmamız gereken bir tek şey vardı! Bir şirket kurmak. Aslında bütün bu problemleri daha da önceleri sinema emekçileri içinde bir çok kez tartiştık ve bir kooperatif örgütlenmesinin ugraşısını verdik fakat başaramadık. 
 
Şirketi kim ile kuracaktık? Tabi ki devamlı birlikte çaliştığımız arkadaşlar ile. Ali Salim Yaşar, Durmuş Demirezen, Feramuz Tuna, Murat Münüklü. Bu ekibe o zamanlar ışık malzemesi kiraya veren arkadaşımız Ali Gündoğdu da katıldı ve 5 kişi olduk.
 
1999 yılında STM'yi kurduk. İlk aldığımız malzeme kinoflo ve 210 kw jeneratör oldu ve kendimizi STM üzerinden sigorta yaptık ?(gelisme sürecimiz halen devam ediyor sitede gelişmeleri görebilmeniz mümkün)?. Bu süreçte ayak uyduramayan (uyum sağlayamayan) arkadaşlarımız Ali Gündoğdu ve Murat Münüklü şirketden ayrıldılar, buna da üzgünüz. STM'ye belirli bir zaman için verdikleri omuz'a teşekkür ediyoruz.
 
Teknik olarak yeterli olmadığımız zamanlar da teknik olarak bize yardım eden Galaksi'ye ve Orion'a da çok teşekkür ediyoruz.? Bundan sonra ki çalışmalarımızda herkese yardım etmeyi ve herkesten yardım almayı sürdüreceğiz.? STM'nin faaliyet alanları ile ilgili herkesin düşünce ve önerilerini bekliyoruz.
 
Saygılarımız ile.
 
 

kamera ekipman kiralama, sinema malzemeleri kiralama

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

  Firmaya Ait Henüz Ürün Eklenmedi

FİRMA HABERLERİ

  Firmaya Ait Henüz Haber Eklenmedi

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

  Hiç yorum yapılmamış.