• info@kocaelisehir.com
  • 0 850 304 1 750

Kocaeli Reaktif Takip Hizmeti

1155 ZİYARETÇİ
  • ÜRÜN KODU: 20285
  • FİYATI: 0,00

REAKTİF ENERJİ
7/24 Online Reaktif Takip Sistemi
 
Ürün Bilgisi:
 
Elektrik şebekesine bağlanan cihazlar aktif iş yapan gücün yanında reaktif güç de çeker. Reaktif güç hiçbir zaman iş yapmaz, ancak şebekeyi gereksiz yere yükler ve şebekenin işletme maliyetlerini yükseltir.
 
Reaktif gücün belirli sınırlar dışında olmasında ise, ek cezalarla elektrik enerjisine ödenen ücret katlanarak artar. Bu nedenle her işletme çektiği reaktif gücü kontrol altında tutmalıdır. Bunu sağlamak için kompanzasyon panoları kullanılır.
 
Kompanzasyon panolarının uzaktan okunması, kondansatör güç değerlerinin okunması, uzaktan kondansatörlerin devreye alınıp çıkarılması, enerji ve tüketim değerlerinin arşivlenmesi ve raporlanması, kompanzasyon paneli sisteminde oluşabilecek arızaların tespiti (kondansatör bitmesi, kontaktör arızası vb.), işlemlerine yönelik hazırlanmış bir uzaktan okuma ve yönetim sistemidir.
 
Neden 7/24 Online Reaktif Takip Sistemi Gerekli
 
Bir çok firma elektrik faturasını öderken reaktif ceza da ödediğinin farkında değildir. Kompanzasyon sistemi sürekli takip altında tutulmadığında çeşitli nedenlerle (arızalar, yeni yükler, yük dengesizliği, malzeme yıpranması vb.) sistemin dengesi bozulmakta ve firma reaktif ceza ödemek zorunda kalmaktadır. Uzaktan okuma sistemi olmadığında reaktif ceza sınırının aşıldığı ancak fatura dönemlerinden sonra anlaşılabilmektedir. Oysa uzaktan okuma sistemi ile günlük, anlık değerleri takip etmek, istenen değerlerden sapma olursa anında tespit ve müdahale etmek mümkündür.
 
Faydaları;
 
- Hatalı kompanzasyon değerlerine karşı kesin çözüm sağlar.
- Gerçek tüketim verilerine en kısa sürelerde erişebilme imkanı sunar.
- Anlık olarak kullandıkları enerjiyi görebilme imkanı sunar.
- İnternetin ulaştığı her yerden sistem takip edilebilir.
- TEDAŞ'ın belirlediği ceza oranlarına girmeden sistemdeki problemleri giderme şansı verir.
- Sistemin takibi için personele ihtiyacı olmaz.
- Maksimum otomasyon sağlandığından kullanımı kolaydır.
- Sağlayacağı güvenilir ve doğru veri tabanı sayesinde tüketimin periyodik bir şekilde bireysel ve genel olarak izlenebilmesini                                                  ve ileriye dönük planlamaların sağlıklı bir şekilde  yürütülebilmesini sağlar.
- En önemlisi reaktif enerji için bedel ve ceza ödemekten kurtarır.
- Dağıtım firmalarının yaptığı tüketim tahminlerinin de ayrıca takibi sağlanarak fatura kontrolleri sağlanır.
 

Firma Satıcı Bilgileri

Örnek Gold Firma
0 262 373 33 32Firmaya Git